top of page
flowers_edited.png
flowers_edited.png
Nebo_Vianoce_websize-9917.jpg

Volám sa Alžbeta. Som manželka a mama. Zároveň som obyčajná žena s estetickým cítením, ktorá miluje atmosféru stolovania.  Vitajte.

Motivujem spoločne doma stolovať

Projekt Stolujem doma vznikol z pôvodného blogu The Inspirassion, ktorý som založila počas prvých mesiacov života mojej dcérky, keď som popri materských radostiach začala túžiť po socializácii. Skrýval v sebe slová inspiration a passion a ako som vtedy rada prezentovala, ponúkal dávku lifestyle inšpirácií na každý deň. 

Od toho obdobia sa celý koncept pretransformoval do súčasnej podoby a ja sa venujem prevažne téme stolovania. Zistila som, že len zlomok domácností trávi spoločný čas pri stole. Pandémia, čas keď sme zostali zavretí doma, ukázala aké je to dôležité.

 

Atmosféra, ktorú v kuchyni máme pre mňa znamená  oveľa viac ako samotné jedlo, a preto venujem osobitný čas práve úprave stola. Kombinujem, hrám sa s detailami a na stolovanie kladiem dôraz každý deň. Rada poradím aj vám ako prestrieť stôl, ktorý očarí vašich hostí.

Na začiatku bol sen.

V noci sa mi obyčajne nesníva. Cez deň mi to ide lepšie. Často sa nadchnem a za každým článkom alebo obrázkom hľadám možnosti ako ich vyskúšať v bežnom živote. Verím, že aj bežná chvíľa môže byť výnimočná a že každý deň môže byť nezabudnuteľný.  

Od malička zbožňujem svadby a sledujem nápady, aj niekoľko rokov po tej našej. Častokrát ma práve tipy na krásne vyzdobené svadobné stoly inšpirujú pri našom rodinnom stolovaní. Skúšam rôzne nápady a snažím sa využiť moju kreativitu na maximum. Áno, myslím, že som veľmi kreatívna a neustále musím nad niečím aspoň rozmýšľať. Cítim, aký je čas vzácny, a preto si vážim, ak mám priestor na tvorenie. Tvorenie pre mňa neznamená len handmade tvorbu. ​

Nebo_Vianoce_websize-9911.jpg

Foto Lucia Semeníková na čarovnom mieste Nebo nad Štiavnicou

Alžbeta

S láskou,

Tvorím to, čo v danú chvíľu cítim. Častokrát celý deň čakám, kedy bude čas prestrieť stôl. Pretože aj to je pre mňa tvorenie. 

Všetko sa to začalo pred pár rokmi.

Čaro inšpirácií som objavila pred pár rokmi pri rekonštrukcii nášho prvého bývania. V tom období ma zaujímali najmä inšpirácie interiérov. Ako život plynul, postupne sa moje záujmy menili, ale inšpirácie rôzneho druhu sa stali mojou záľubou.  Pomohli mi aj pri plánovaní nášho svadobného dňa, na ktorom by som ani s odstupom času nič nemenila, ale aj pri organizovaní nezabudnuteľných firemných večierkov v mojom zamestnaní. 

Ako to v skutočnosti všetko je? 

Inšpirácie nielen sledujem, ale zároveň tvorím. Rada píšem, a preto musí mať každá jedna práve túto pridanú hodnotu.

Po druhej svadbe netúžim, ale verím, že snúbenci si majú plniť svoje sny. Večierky momentálne neorganizujem, ale slávnostnú atmosféru môžeme navodiť aj doma v kuchyni. Bývanie neodzrkadľuje moju túžbu po dome z katalógu, ale po množstve detailov, ktoré štyri steny premenia na domov. Snažím sa, aby naša jedáleň bola obľúbeným miestom na trávenie spoločných chvíľ. Aby sme mali možnosť a chuť rozprávať sa napríklad aj pri pekne prestretom stole. 

 

​Teším sa, že tu so mnou ste. Nájdite si čas na rozhovory pri stole aj vy. Zorganizujte si večierok u vás doma. Pokiaľ vás niečo zaujme, inšpirujte sa. Ale nezabudnite na to najdôležitejšie - do všetkého vniesť kúsok seba.

bottom of page