flowers_edited.png
untitled-17.jpg

Volám sa Alžbeta. Som manželka a mama.

Hľadám výnimočné vo všednom

Milujem všetky tie pekné obrázky, ktoré mi dovoľujú snívať, ale zároveň sa mi vrývajú do mysle a ja ich chcem vyskúšať. Som obyčajná žena s estetickým cítením, ktorá chce žiť svoje sny.  

The Inspirassion vzniklo v roku 2017 počas prvých mesiacov života mojej dcérky, keď som popri materských radostiach začala túžiť po socializácii. Skrýva v sebe slová inspiration a passion a ponúka dávku lifestyle inšpirácií na každý deň. 

Od toho obdobia sa koncept The Inspirassion zmenil, ale podstata pretrváva. Na materskej dovolenke sa snažím využívať všetku bežnú krásu, ktorú denne zažívam na to, aby som do našich životov vniesla príchuť výnimočnosti. 

Na začiatku bol sen.

V noci sa mi obyčajne nesníva. Cez deň mi to ide lepšie. Často sa nadchnem a za každým článkom alebo obrázkom hľadám možnosti ako ho vyskúšať v bežnom živote, pretože verím, že aj bežná chvíľa môže byť výnimočná, a že každý deň môže byť nezabudnuteľný.  

Od malička zbožňujem svadby a sledujem nápady, aj päť rokov po tej našej. Častokrát ma práve tipy na krásne vyzdobené svadobné stoly inšpirujú pri našom rodinnom stolovaní. Skúšam rôzne handmade nápady a snažím sa využiť moju kreativitu na maximum. Áno, myslím, že som veľmi kreatívna a neustále musím nad niečím aspoň rozmýšľať. Cítim, aký je čas vzácny, a preto si vážim, ak mám priestor na tvorenie. Tvorenie pre mňa neznamená len handmade tvorbu. Tvorím, čo v danú chvíľu cítim. Častokrát celý deň čakám, kedy bude čas prestrieť stôl. Pretože aj to je pre mňa tvorenie. 

Všetko sa to začalo pred pár rokmi.

Čaro inšpirácií som objavila pred pár rokmi pri rekonštrukcii nášho prvého bývania. Preštudovala som množstvo článkov, odborných aj dizajnových, preklikala ešte väčšie množstvo fotografií. Nápadov bolo veľa, ale nájsť prienik vo všetkých tých štýloch, využiť kreativitu, nevytvoriť zmätok ale harmóniu, bola najťažšia ale zároveň najkrajšia činnosť. Robila som to, čo ma baví. Jednoducho povedané, bol to pre mňa relax. Na konci môjho prvého projektu sa z inak tmavého a nezaujímavého bytu stal útulný svetlý priestor plný malých detailov, ktoré dotvárali našu domácnosť.

Alžbeta

Inšpirácie sa stali mojou záľubou. Vo voľnom čase som sa snažila orientovať v najnovších trendoch, čítala a ukladala som si informácie, ktoré ma zaujali. Pomohli mi aj pri plánovaní nášho svadobného dňa, na ktorom by som ani s odstupom času nič nemenila, ale aj pri organizovaní nezabudnuteľných firemných večierkov v mojom zamestaní. 

Ako to v skutočnosti všetko je? 

Po druhej svadbe netúžim, ale verím, že snúbenci si majú plniť svoje sny. Večierky momentálne neorganizujem, ale slávnostnú atmosféru môžeme navodiť aj doma v kuchyni. Dovolenka pre mňa znamená kľud na pláži, ale aj túlanie sa v historických uličkách a pozorovanie života domácich. Bývanie neodzrkadľuje moju túžbu po dome z katalógu, ale po množstve detailov, ktoré štyri steny premenia na domov.

  

Keď sa sen začne napĺňať.

Koncom roku 2018 prišlo to, po čom som túžila od začiatku. Nová fáza života a s ňou zariaďovanie vysnívaného domu. Vybrali sme sa tou ťažšou, ale osobnejšou cestou - od kúpy pozemku cez výber projektu až po stavbu a zariaďovanie. Po šiestich rokoch od rekonštrukcie nášho prvého bytu som sa dostala do fázy, kedy presne viem akú atmosféru chcem v našom dome vytvoriť. Pred nami je ešte dlhá cesta, ale už teraz sa neviem dočkať ako sa na záver všetky moje predstavy zhmotnia.  Jedno však viem určite už teraz. Naša jedáleň bude miestom mnohých spoločných chvíľ a rozhovorov pri pekne prestretom stole. 

Teším sa, že tu so mnou ste. Nájdite si čas na rozhovory pri pekne prestretom stole. Zorganizujte si večierok u vás doma. Pokiaľ vás niečo zaujme, inšpirujte sa. Ale nezabudnite na to najdôležitejšie - do všetkého vniesť kúsok seba.

S láskou,