top of page
článok2.jpg

Čarovné  Vianoce

STOLOVANIE S NÁDYCHOM NOSTALGIE

Každý rok sa dotknú našich zmyslov a sŕdc. Vianoce očaria svojou atmosférou znásobenou vôňami, zvukmi a pocitmi. Mnohokrát im predchádzajú hektické prípravy a stupňujúci sa stres súvisiaci s koncom roka, ale predsalen, keď si sadneme k spoločnému stolu, niekde hlboko v nás sa objavia pocity z detstva. Spoločné stolovanie k vianočným sviatkom bezpochyby patrí a k nim aj viac či menej tradične prestretý slávnostný stôl.

článok4.jpg
článok.jpg
nostalgia

Dominantou prestierania je obrus s výrazným motívom. Ruže, šípky, pomaranče a eukalyptus na prvý pohľad nepôsobia ako tradičný vianočný motív. Po krátkej chvíli v nás však vyvolajú nostalgické spomienky na Vianoce v detstve. V strede stola je umiestnený zelený veniec z rôznych druhov čečiny a cezmíny decentne ozdobený sušenými trávami a eukalyptom. Mihotavé svetlo sviec zvýrazní výnimočnú chvíľu a umocní vianočnú atmosféru.

Farebná paleta jemných pastelových tónov s odtieňmi zelenej poteší romantické duše a dovolí nám zasnívať si aj počas bieleho dňa. Úprava stola je vskutku mimoriadna a spríjemní stolovanie nielen počas vianočných sviatkov, ale naprieč celou zimou. 

Jednoduchý nápad. Aby vzory vynikli v plnej kráse, uprednostníme jeden aranžmán pred množstvom malých dekorácií. Strapatý vzhľad, sušené trávy a eukalyptus dodajú aranžmánu trendový nádych.

stolovanie s nápadom

Foto Simona Ščibravá. Článok vznikol v spolupráci s laChadelama.

f a r e b n á  p a l e t a

bottom of page