top of page
micheile-henderson-0onAJ7zBKhg-unsplash.

Jedlé dekorácie

ŠTÝLOVÉ OZDOBY NA ZJEDENIE

Slávnostná udalosť si žiada slávnostne prestretú tabuľu. Tak  narodeninová oslava s priateľmi ako aj nedeľné rodinné posedenie v úzkom kruhu.  Netúžite po výstredných dekoráciách a okázalom stolovaní? Aj samotné jedlo môže byť ozdobou a stôl môže byť doslova na zjedenie.

micheile-henderson-ZC-5l5TM_Rk-unsplash.
flowers_edited.png
micheile-henderson-QoXRtDIPDf0-unsplash.
nazjedenie

Miesto oslavy a prostredie vytvára dôležitý prvý dojem hostí. Záchytným bodom pri stolovaní je stôl, a preto musíme klásť náležitú pozornosť jeho úprave. Vôbec nemusí ísť o okázalý a drahý styling. Dôležité je, aby stôl nepôsobil prázdno, ale pohostinne a lákavo. Taniere, poháre a príbor rozložíme bežným spôsobom aj v prípade menej formálneho stretnutia. Miesto na stole vyplníme podnosmi s jedným druhom koláčikov v tvare ruží. Podnosy tak budú pôsobiť kompaktne, ale zaujímavý tvar koláčikov pritiahne pozornosť hostí. Svoju úlohu zohrajú aj rôzne textílie, ktoré stôl zútulnia. Látkové obrúsky sú preto vždy lepšia voľba ako papierové.

stolovanie s nápadom

Jednoduchý nápad na chutné pohostenie. Lístkové cesto nakrájame na pásiky, mierne potrieme maslom, podľa chuti posypeme škoricou zmiešanou s cukrom a poukladáme naň na pásiky nakrájané jabĺčka. Skrútime a pečieme vo forme na muffiny v rúre vyhriatej na 200 stupňov. Po 20 minútach máme chutné a zároveň krásne ozdoby doslova na zjedenie. Jablká budú pri skrúcaní ohybnejšie, ak ich minútu povaríme.

flowers_edited.png

f a r e b n á  p a l e t a

bottom of page