top of page
pexels-terje-sollie-273922 (1).jpg

More na stole

ATMOSFÉRA DOVOLENKY DOMA

Leto má veľa podôb a aj dovolenka znamená pre každého niečo iné. Dnes si však predstavte, že sedíte na pláži, sledujete západ slnka a čakáte na zotmenie, aby ste sa mohli započúvať do tichého šumu nočného mora. Nad hlavou svieti množstvo malých svetielok a nič viac k šťastiu nepotrebujete.

pexels-terje-sollie-273923 (1) (1).jpg
pexels-terje-sollie-273920 (2).jpg
more

Stôl prestrieme v béžovej alebo sivej farbe. Použijeme jednofarebný maxi obrus a doplnky zo skla. Všetky prvky a dekorácie vyberáme tón v tóne, aby úprava stola pôsobila jednoliato.  Na každý tanier uložíme jednoducho preložený jednofarebný obrúsok, ktorý previažeme kúskom hrubého špagátu. Po stole rozložíme kamienky, mušle, ulity a iné predmety, ktoré sa nám spájajú s dovolenkou pri mori. Nezabudneme nimi ozdobiť aj taniere hostí. Už malý kamienok poteší, ale môžeme vytvoriť aj rôzne balíčky z viacerých morských suvenírov, ktoré môžeme  zabaliť do malých vrecúšok. Taniere položíme na rôzne podložky z prírodných materiálov ako je napríklad slama, morská tráva, alebo vodný hyacint, uhladené  alebo strapaté. Nie je dôležité, aby bola každá podložka rovnaká, mix rôznych materiálov a tvarov pôsobí útulne.

Jednoduchý nápad na úpravu stola. Ako svietniky použijeme zaváraninové poháre v rôznej výške. Na dno niektorých môžeme najskôr nasypať malú vrstvu piesku a mušlí, do iných uložíme len samotné sviečky. Čím viac svetielok rozsvietime, tým čarovnejšie bude atmosféra pôsobiť.

stolovanie s nápadom

flowers_edited.png

f a r e b n á  p a l e t a

Suveníry s morskou tématikou je možné zakúpiť aj v rôznych obchodoch na Slovensku. Na vývoz mušlí, piesku, ale aj výrobkov z nich platí v niektorých krajinách zákaz.

flowers_edited.png
bottom of page