top of page
webDSC_6874aa.jpg

Slávnosť nebeská

STOLOVANIE AKO V ROZPRÁVKE

Slávnostné stolovanie doma sa nám spája predovšetkým s vianočnými sviatkami. Počas roka sa ale nájde príležitostí oveľa viac. Okrem všedných dní napríklad narodeniny, zásnuby, svadba, výročie, krst. Pokiaľ uvažujete nad výraznou, ale pritom decentnou úpravou stola, zakomponujte do stolovania krištáľ. Už zopár krištáľových prvkov urobí s nevýrazného prestierania okázalé. Ako postupovať, aby úprava stola pôsobila moderne?

webDSC_6810a.jpg
webDSC_6862a.jpg
kristal

Krištáľ predstavuje niečo čisté, krehké a tak dokonalé, že ho môžeme označiť aj synonymom slávnosti. Existujú dve možnosti ako ho šikovne použiť pri stolovaní doma. Tradičnú elegantnú úpravu stola docielime kombináciou skla a bielej farby. Pokiaľ však máme záujem o štýlové moderné prevedenie, nebojíme sa použiť farby. Úprava stola sa nesie v modrých tónoch. Tmavo modré kameninové misky na polievku a vintage taniere s modrými kvetmi vytvárajú kompatibilný set. Obrus neprekrýva celý stôl, ale je rafinovane nariasený v strede stola. V záhyboch vzniká priestor na svietniky a dekorácie. S priezračnými krištáľovými pohármi a svietnikmi zo zdobeného skla pôsobí stôl ako z rozprávky. Okrem modrej vytvára krištáľ moderné kombinácie napríklad so šedou, fialovou či bordovou farbou.

Jednoduchý nápad. Pozdĺž stola natiahneme nenápadný svetelný drôtik, ktorý spolu so svetlom sviec vytvorí romantickú atmosféru a čas pri spoločnom stolovaní bude ešte podmaňujúcejší. V záhyboch obrusu ukryjeme malú misku so sviečkami. Poslúži ako štýlová, ale zároveň funkčná dekorácia a sviečky budú v prípade potreby na dosah.

Foto Simona Ščibravá. 

stolovanie s nápadom

f a r e b n á  p a l e t a

bottom of page