top of page
letné1.jpg

Garden party

HRAVÝ LETNÝ MOTÍV

Horúce letné dni si žiadajú vodu, oddych, posedávanie v tieni a lenivú siestu. Keď sa blíži večer a horúčava poľaví, privítame priateľov a presunieme sa k stolu. Záhrada vytvorí tú najkrajšiu kulisu. Stromy poskytnú tieň, listy farebne zapadnú do výzdoby a šum vetra bude najkrajšiou hudbou v pozadí. Zapálime sviečky, nad hlavou rozsvietime svetelnú reťaz a čas nebude hrať žiadnu rolu.

_H9B0498-17.jpg
letné2.jpg
citróny

Stôl prikryjeme zeleným obrusom. Na ozdobu použijeme citróny a mysľou sa presunieme do slnečného Talianska. Čerstvé citróny pekne vyniknú v košíku alebo v sklenenej dóze, ale tiež hravo ako vzor na látke alebo servise.  Nebojíme sa ich kombinovať s pásikmi. V prípade stolovania vonku, mimo pohodlie kuchyne, nezabúdame na náhradný príbor a obrúsky. Uložíme ich do plechovej nádobky tak, aby boli každému na dosah.  Vopred pripravené studené jedlá doplníme chutným jedlom z grilu a sviežimi limonádami. Talianmi sa môžeme inšpirovať aj ich vzťahom k spoločnému stolovaniu. Nech je našim cieľom pohostinná atmosféra, ktorú budú po celý čas dotvárať rozhovory, šum, ruch a smiech. K tomu vášnivá gestikulácia a víno v pohári a zážitok bude dokonale autentický. 

Jednoduchý nápad na ozdobu taniera. Citróny prekrojíme na polovicu a na každý tanier položíme jeden kúsok. Na začiatku budú ozdobou stola, neskôr sa prirodzene stanú súčasťou večere. Nad stôl natiahneme svetelnú reťaz, ktorej svetielka znásobia čaro nočnej oblohy.

stolovanie s nápadom

flowers_edited.png

f a r e b n á  p a l e t a

flowers_edited.png
bottom of page