top of page
DSC_6732a.jpg

Jesenná pohoda

V HARMÓNII S ROČNÝM OBDOBÍM

Obdobie krátkych dní je pred nami a my sme sa presunuli dovnútra. Obklopujeme sa útulným, aby sme sa cítili príjemne. Svoje miesto si doma opäť našli deky a sviečky. Cesta k pohode je aj spoločná večera s priateľmi. Pripravte svojim hosťom výnimočné chvíle napríklad pri servírovaní sezónneho menu u vás doma. Hustá polievka zahreje telo a príjemný rozhovor zasýti dušu. A útulné prostredie? Jednoducho ukáže jeseň v jej najkrajšom svetle.

DSC_6699a.jpg
DSC_6757a.jpg
eclectic

Pre vytvorenie príjemnej jesennej atmosféry si na začiatku určíme farebnú paletu dvoch až troch zemitých farieb, ktoré navzájom skombinujeme. Na prekrytie stola použijeme behúne z jutového materiálu, ktoré pôsobia minimalisticky, ale vďaka materiálu mäkko. Behúne prestrieme na šírku stola tak, že dvaja oproti sediaci hostia zdieľajú jeden behúň. Pred každého hosťa položíme okrúhle prestieranie, ktorým ohraničíme priestor taniera. Punc výnimočnosti dodáme zlatými svietnikmi, príbormi a retro pohármi so zlatým motívom. Namiesto jednoliateho riešenia uprednostníme mix prvkov, farieb, materiálov a tvarov. Spôsob prestierania v sebe spája rôzne štýly, ktoré na prvý pohľad nemajú veľa spoločného a môžu pôsobiť chaoticky. Opak je pravdou, prestretý stôl ladí s ročným obdobím a ukazuje, že to ide aj inak ako tradične. Zvolený štýl nazývame eclectic.

Jednoduchý nápad na aranžmán. Ako kvetinovú výzdobu použijeme sušené kvety alebo trávy, ktoré môžeme nájsť počas prechádzky v prírode. Malou vetvičkou ozdobíme obrúsok každého hosťa.

stolovanie s nápadom

Foto Simona Ščibravá. Textílie zapožičal obchod CREATIVdekor.

f a r e b n á  p a l e t a

bottom of page