top of page
Search
  • Writer's pictureAlžbeta

Tri kroky k dokonalej atmosfére pri stolovaní

Updated: Oct 29, 2022

Stolovanie neznamená len jedlo. Je to súhra viacerých prvkov, ktoré spolu vytvoria dokonalú atmosféru. Aká to je? Pre každého iná. Taká naša, s kúskom seba. Taká, ktorá nás nevyženie od stola s posledným sústom jedla, ale skôr taká, že sa nám nebude chcieť odísť.


Najťažšie je začať. Nápadov a inšpirácií je v dnešnej dobe dostupných neobmedzené množstvo. Fotografie sú krásne, ale ťažko také niečo dosiahneme doma. Prečo? Pretože sme na seba príliš kritickí, ale aj preto, že nemáme inventár ako eventová agentúra.


V podstate sú dve možnosti. Prvou je kúpiť celý look stola a stôl si doma pripraviť 1:1 s našou inšpiráciou. Druhá možnosť, a tú osobne preferujem viac, je využiť čo doma mám, určiť si líniu, ktorej sa chcem držať a kreatívne sa vyblázniť. Častokrát je výsledok oveľa lepší ako v mojich predstavách a skutočné pocity nezachytí ani tá najdokonalejšia fotografia.


Odhliadnuc od toho, či má nami organizované stretnutie formálny alebo neformálny charakter, na úvod je dôležité určiť farebnú paletu prestierania.

V druhom kroku vyberám kvety. Pri kvetoch, tak ako aj pri vonných sviečkach, treba dávať pozor na to, aby ich aróma nebola príliš výrazná a najmä výraznejšia ako vôňa samotného jedla. Tretím významným prvkom je správne zvolené osvetlenie nielen večer, ale aj cez deň.Najlepšie spolu fungujú tri farby. Ak mám pochybnosti, volím bielu. Tak ako aj v prípade kvetov. Biele kvety pôsobia čisto, jemne a výsledok bude určite nadčasový. Bez svetla by to ale nebolo ono. Preto kombinujem viaceré druhy osvetlenia. Sviečky dopĺňam rôznymi náladovými lampičkami umiestnenými v rohoch miestnosti. Mihotajúce sa sviečky sa snažím nepodceniť ani cez deň. Hra svetla je podľa mňa najlacnejší a zároveň najefektívnejší prvok z celého výsledku. Atmosféra je vždy bezkonkurenčná.Akákoľvek maličkosť je pre mňa znamením, že tomu druhému na mne záleží. Nezúfajte, ak doma spolu nezvyknete stolovať. Každý deň je predsa príležitosť začať. A to štýlom, ktorý je blízky len a len vám. Pre viac nápadov sledujte môj instagram @stolujemdoma a hashtag #stolujemdoma.

112 views

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page